Vogelpark Turnersee

Vogelpark Turnersee

Przyszedł w końcu czas na odwiedziny kolejnego ptasiego parku.

Tym razem postanowiliśmy odwiedzić Vogelpark Turnersee. Już sama podróż do parku była bardzo miłym przeżyciem, krajobraz, jaki się rozciągał za oknem był po prostu bajkowo piękny. Gdy już dotarliśmy na miejsce, troszkę zmęczeni podróżą a raczej korkami, jakie nam towarzyszyły i za nic nie chciały odpuścić. Gdy tylko wysiedliśmy z auta i usłyszeliśmy w oddali odgłosy ptaków, błyskawicznie zmęczenie gdzieś znikło.

IMG_1507

Przy samym wejściu przywitały nas dwie Ararauna, które sobie swobodnie latały po całym parku i zabawiały niektórych zwiedzających, przesympatyczne były zwłaszcza, gdy miały w głowach tylko wygłupy i zabawę.IMG_1369

Po zrobieniu kilku kroków naszą uwagę przykuła Żałobnica rudosterna, niesamowicie piękny ptak, chyba z pół godziny spędziliśmy na obserwowaniu jego zachowań, gdy tylko chcieliśmy kontynuować zwiedzanie Banksi zaczęła skakać po wolierze i nawoływać by nie odchodzić, i oczywiście jeszcze chwilkę zostaliśmy przy wolierze.IMG_1388

Z każdą kolejną woliera było coraz ciekawiej, ilość rzadszych gatunków robiła wielkie wrażenie na nas.

Gdy już minęliśmy woliery z Turakami, Wazami, Lorysami, Dzioborożcami, w oddali zauważyłem dwie majestatycznie poruszające się Ary, ileż to czasu minęło żeby znowu ujrzeć je na żywo, o czym mowa, o Arach Hiacyntowych, które już o dawna budzą we mnie ogromny zachwyt. Kolejnymi Arami w wolierach obok były Chloroptery, Militaris, Ararauny i Ary Boliwijskie. Dalej był sektor z sowami a następnie małe papugi Australii, Rozelle Białolice, Rozelle Królewskie, Rozelle Czarnogłowe (Platycercus Venustus) żeby nie mylić z Barnardami, które także tam były. Wędrując dale napotkamy Szpaki Balijskie w robiącej wrażenie wolierze ze skalnikiem, niesamowity widok, jakby nie siatka to zaryzykowałbym stwierdzenie Jak na wolności. Obowiązkowo chwila przerwy przy wolierach by poobserwować ptaki przy ich codziennych czynnościach i gdy sobie tak siedzieliśmy i podziwialiśmy ptaki, nagle usłyszałem bardzo znajomy głos, taki sam, jaki na co dzień się rozlega w naszej hodowli, postanowiłem od razu pójść za głosem i zobaczyć jak duże jest stadko tych „głośniejszych” papug, gdy już podszedłem do woliery ptaki nawet nie poderwały się z ziemi do lotu, gdy po chwili wspiął się po siatce jeden starszy samczy żeby zobaczyć kto im się tak przygląda czyżby jakimś tajemniczym sposobem wyczuły że również hoduje ich dalekich krewnych, chodzi o Patagonki. Kontynuując zwiedzanie znowu zobaczyłem Turaki Białouche, Turaki Ostroczube, Turaki Fioletowe, Toko Bioałobrzuche i wiele innych gatunków.

Mogę tylko polecić wszystkim wizytę w tym parku może nie jest to bardzo duży park taki jak Valsrode lub Loro Park ale prawdziwy miłośnik musi tam zajrzeć, zwłaszcza że są tam gatunki które nie we wszystkich parkach czy ogrodach zobaczymy, sam park jak i woliery są bardzo ładnie urządzone, co najważniejsze jest bardzo czysto ptaki są w doskonałej kondycji i widać że zadowolone. Kolejna rzeczą, jaka mi się bardzo podobała to, że ptaki były bardzo ufne nie uciekały gdzieś tam daleko tylko podchodziły zobaczyć, co za ciekawe osobniki je obserwują. Ogólnie samo położenie parku znajduje się w fantastycznej okolicy mamy przepiękne góry i jezioru Turnsee bajkowa sceneria.

I na pewno za jakiś czas znowu odwiedzimy ten park bo warto.

Park Turnersee

 

 


Zostaw wiadomość.

*

Twój adres email nie będzie opublikowany. Pola z gwiazdką są wymagane. *

*